Otázky a odpovědi

JAK "ŽÍT" S UMĚLÝMI NEHTY ?

 
 


V žádném případě si nesmíte myslet, že umělým zpevněním nebo prodloužením přírodních nehtů Vaše problémy s nimi končí!

Prvních pár hodin po modeláži, někdy i celý den budete mít pocit, že jsou vaše nehty těžší nebo budete mít necitlivé prsty a nehty. Při Vaší první návštěvě nehtového studia doporučujeme tzv. „přirozenou délku nehtů“ - odpovídá přibližně 3-4 mm délky volného okraje - špičky nehtů, zaručuje delší trvanlivost a spokojenost se službou za kterou zaplatíte.

Materiál, který se nanáší na vlastní nehet je vysoce kvalitní, neagresivní umělá hmota. V žádném případě se žádná její složka neuvolňuje do lidského organismu, je šetrná vůči nehtům. Předpokládáme, že i Vy víte, že umělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit. V našem případě - zlomit.

Nedělejte věci zbrkle, Vaše pohyby rukou by měly být elegantní !

Proto dávejte především pozor:

- při velkém úklidu použijte gumové rukavice s bavl. vložkou, např. na mytí okenních rámů

- při razantním ždímání hadru na podlahu, nebo prádla

- na intenzivní tlak na některé nehty opět při úklidu

- naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky) a ne špičkami nehtů

- při otevírání a zavírání šuplíků, skříní a dveří, využijte klouby prstů

- při použití kalkulačky - si pomáhejte opět tužkou, nebo klouby prstů

- při vyndavání předmětů z kapes úzkých sukní a kalhot - svléknout a vysypat

- na používání nehtů při obouvání ! – použijte obouvátko, na to bylo vynalezeno

- při stlaní na převlékání ložního prádla a zasunování jej za matrace - použijte např. pravítko

- u auta na: otevírání dveří, tankování, prudké otáčení volantu, upravování sedadel, otevírání kapoty vozu, údržby auta, odstraňování námrazy, na těžko dostupné předměty v nebezpečných skulinkách, si pomáhejte pevnějšími nástroji,

- předáváme Vám letité zkušenosti žen, které nehtovou modeláž vyzkoušely již před Vámi. Nebuďte smutné, když si na některou naši radu nevzpomenete včas a budete muset přijít na opravu. Naše práce odpovídá požadavkům kladeným ve světě nail-designu na maximální při sbírání drobných mincí, předmětů, otevírání řetízků, uzávěry náušnic - najděte si jiný systém (či přítele)

- při splachování veřejných toalet, kde chybí klobouček splachovadla, použijte např. rtěnku

- na mráz v zimním období - noste dostatečně teplé rukavice, hlavně aby byly dostatečně ochráněny Vaše nehty, bez rukavic hmota namrzá a stává se tak křehčí!

- POZOR v sauně mohou nehty pálit, rychle se zahřejí na teplotu v místnosti

Před náročnějšími úkony se raději poraďte s Vaší manikérkou nebo nehtovým designerem na zkrácení délky nehtů, pomůže i několik mm (popř. si zakupte pilník) než se objednávat na zbytečné opravy.

Nezapomeňte, že nehty neustále rostou, proto se včas objednejte na doplnění po době, kterou Vám doporučí Vaše manikérka.


Jak má vypadat péče o nehty?

 

 

Kroky pro zdravé nehty

Složení vaší stravy se odráží ve vašich nehtech. Snažte se do stravy zahrnout více ovoce a zeleniny, aby jste si zajistila nutné vitamíny, minerály a enzymy. Snažte se do stravy zahrnou více zinku a vitamínu skupiny B. Dodržujte pitný režim.

 

·Křehké nehty -
·Bílé flíčky na nehtech -
·Velmi zakulacené a zakřivené konce -
·hnědnutí nehtu -
·Měkké nehty -
·Řezy a praskliny v nehtech -

nedostatek vitamínu A a vápníku
nedostatek bílkovin, vitamínu C nebo zinku
nedostatek vitaminu B12

nedostatek vitaminu B12
nedostatek vápníku
začněte dodržovat pitný režim (alespoň 2l vody denně)

 

Rady manikérky

1. Naslouchejte své manikérce.
Pečlivě dodržujte rady manikérky, které vám uděluje pro domácí péči o ruce a nehty.
2. Ošetřujte své nehty pečlivě.
Noste rukavice , když jdete  provádět zahradnické práce nebo se chystáte dlouho máčet ruce ve vodě. Nepoužívejte nehty jako pracovní nástroj.
3. Natírejte nehty "top coatem", aby lak déle vydržel.
Odprýskaný lak na nehty - to je chronický problém všech klientek docházejících do nehtových studií. Vyřešte jej jednou provždy tím, že na nehty nanesete "top coat" dvacet čtyři hodin po absolvované manikúře. Tím zdvojnásobíte trvanlivost manikúry, udržíte nehty krásně lesklé a ve skvělé kondici.

4. Vyspravte roztřepené nehty.
Takže… už jste aplikovala "top coat", ale vaše nehty se na volném kraji stále třepí. Co s tím můžete udělat? Špičku prstu smočte v odlakovači na nehty a naneste na kritické místo, jemně po něm přejeďte.

5. Udržujte pokožku rukou dobře hydratovanou.
Každý den pokožku a nehty  natírejte krémem nebo mlékem, pokožka zůstane hydratovaná a vláčná. Pokud často vyrážíte ven, dbejte na to, aby měl krém minimálně SPF 15.

6. Nezapomínejte na kutikulu.
Používejte na ni olej na kůžičku a starejte se o ni přepečlivě. Což znamená… udržujte ji vyživenou a hydratovanou, to vám pomůže od nevábných záděr a suché popraskané kůže.

7. Pilujte s péčí.
Co můžete udělat s hrbolatým nebo poničeným nehtem? Opatrně vady pilováním odstraňte. Vždycky používejte jemný pilník, s hrubostí 240 – 400.

8. Nechte to na své manikérce.
Jemně se štěpící nebo hrbolaté nehty mohou být jednoduše odstraněny jemným zpilováním nehtu. Ale pokud vás trápí závažnější problém-zavolejte své manikérce a objednejte se u ní, aby jej dala do pořádku.


 

Proč jsou gelové nehty nejlepší?

 

Modeláž nehtů je doporučována z důvodu estetického a z důvodu slabých a lámavých přírodních nehtů.

Pěstěné ruce a nehty jsou vaší vizitkou a pokud nemáte od přírody krásné nehty a chcete to změnit, volte nehtovou modeláž.

Gelové nehty napořád?

 

Umělé nehty se musí doplňovat. Častost doplnění je u každé zákaznice individuální, záleží na rychlosti růstu vašeho nehtu, ale je to zhruba co 3-7 týden.

Po první modeláži mohou vaše nehty růst rychleji.

Gelové nehty se mohou aplikovat na jakoukoliv velikost i tvar nehtu.

 

Gelové nehty se tvoří nanášením vrstev gelu na přírodní nehty. Vzájemně se spojí a ztvrdnou v pevný nehet. Nehty tuhnou působením ultrafialového světla v UV lampě.

 

Mezi umělými nehty mají gelové nehty nejpřirozenější vzhled - vypadají jako vaše vlastní, jen jsou delší a pevnější , stálá barevnost color  gelůvydrží opravdu dlouho.

 

Gelové nehty vám ušetří spoustu času v péči o pěstěné ruce.

Gelové nehty jsou pružné a pro Váš vlastní nehet částečně prodyšné.

Vzhled gelových nehtů je více přirozenější než u akrylu.

Současné gelové systémy jsou vyrobené bez kyselinových materiálů a to dává možnost dlouhodobému nošení bez neblahého vlivu na zdraví.

Co nehtíkům nevadí:

Mytí nádobí, nápor při běžném používání rukou, zkracování pilníkem k tomu určeným, běžné mycí a čistící prostředky, mořská voda

Co gelové nehty nemají rádyOkusování a dloubání; zahrádku, savo, mráz (vždy jen v rukavicích), nárazy a velký tlak ( při otvírání auta, obouvání...), jakékoli pokusy o zkracování nůžkami, či jakkoli jinak než pilníkem - musí to být , ale častá nebo extrémní situace.

TRVANLIVOST A DOPLŇOVÁNÍ

Stále znova a znova, žasnete nad tím, jak je možné, že i přesto, že jste  u mě překročila obvyklou doporučenou  dobu doplnění 3 až 4 týdny Vašich minulých nehtových designérek ,   nehty stále drží a vypadají jen s odrostem stále ,jako nové a neporušené  i po 6 v některých případech i 7 týdnech.Uvedu Vám několik příkladů proč se tak jinde dělo .

 

Odpověď je  jednoduchá  a to v následujících bodech: 

 

1 .   většina manikérek neprovádí modeláž nehtů, nehty jen potírají a vrstvý

                 ( tím pádem se jednotlivé vrsty od sebe odlupují,odchlipují atd.)..

                                                    

 2.   trvanlivost a flexibilita nehtu je zaručena pouze vymodelováním tzv. C OBLOUKU

      (ten se musí vymodelovat na nehet jednorázově - v případě potřeby druhou vrstvou do upravit)

                                                    

 3.  další problém je v neobroušení vymodelovaného nehtu

       ( často se setkávám s tím, že mi klienti říkají, že jim konečný ,,vymodelovaný´´ nehet nebyl obroušen a hned byl nanesen   lesk, nebo povrchně

          zmatněn  hubkou či jemným pilníkem - nehet potřebuje dokonalé zbrousení hlavně u okraje nehtu a kůžičky, aby se neodlupoval)

 

4.  na ,, vymodelový nehet´´ byla  lakem či zdobičkou  zhotovena francie či zdobení a následně přetřena leskem

     ( to je základní nedostatek a porušení technologie, gel ve většině případů nepřilne s lakem -  proto se konce odlupují - pro perfektní vzhled,

        trvanlivost  a hlavně dokonalou přinavost- musí být vždy zdobení  za pomoci barevných gelů či gelů na ozdobnou francii)

 

5. poud  snad ještě někdo  věří v porcelánové,pryskyřicové či akrylové nehty , protože nebyl spokojený s gelem -  nesetkal se nikdy s odborným

     přístupem. Při aplikaci akrylových nehtů Vám je často nanesena kyselina pro přilnutí, ale Vaše nehty jsou časem , jako papírky.

 

6. modeláž nehtů, která není  v procesu polymerizována v UV lampě a schne na vzduchu, je opravdu krátkodobá záležitost a výhradně se používá v 

     sadě pro domácí použití či pro rychlou opravu nehtu - na dovolené atd.

 

Samozřejmě nikdo nejsme neomylný a i ta nejlepší technika,vybavení -  ba do konce ruka - udělá chybu, ale pokud se chyba nebo problém opakuje stále znova a znova,  bude asi problém v nedostatečné znalosti a odbornosti.

 

Setkávám se s tím, že klientům v minulosti bylo odlupování gelu a odchl. vysvětlováno tím, že to je normální- protože se máchají  ve vodě,používají čistící prostředky a mnoho a mnoho dalšího.

 

Z praxe vím, že tyto problémy mohou nastat v případě nemoci, při  dlouhodobém užívání léků atd.

 

 

Zdravé opálení? Jak se správně opalovat?

 

Sluneční záření je přirozenou součásti našeho života. Bez slunce a jeho záření by nikdy nemohl vzniknout a ani existovat život na zemi.Sluneční záření je tedy naprosto přirozenou součástí našeho života a přináší nám jak pozitivní tak negativní "věci".

Nadměrné opalování má negativní účinky na organismu. Při dlouhodobém a nadměrném vystavování kůže slunečnímu záření dochází po určité době k vysušování kůže. Při dlouhodobé vysušování začne kůže ztrácet elasticitu, což následně vede k zrohovatění kůže a jejímu předčasnému stárnutí.

 

Těmto negativním účinkům je třeba zamezit a v maximální míře využívat pozitivních účinků opalování. Vždy je třeba vystavovat kůži slunečnímu záření v rozumné míře, nepřehánět opalování, v maximální možné míře o kůži pečovat, vyživovat ji a hydratov. přizpůsobit typu kůže a danému stupni opálení.

 

Ideální je navštěvovat solárium přibližně 1x  až 2x týdně a dobu opalování a typ solária

 

Proces opalování

Nyní UV záření je odpovědné za proces zhnědnutí kůže. Dopadá-li světlo na naše tělo, přijímá kůže paprsky UV-A a UV-B, které podle vlnové délky pronikají do různé hloubky. Krátkovlnné světlo UV-B způsobí v horní oblasti (pokožka/epidermis) fotochemické reakce, dlouhovlnné záření UV-A působí naopak v hlubších vrstvách (škára/dermis). UV-B světlo stimuluje melanocyty k ochraně před V-zářením ke zvýšení produkce melaninu než normálně.
Záření UV zapůsobuje různé fotochemické reakce:
 

Při nepřímé (zpožděné) pigmentaci způsobuje záření UV-B mezi 280 a 315 nm aktivaci melanocytU, ve spojení s tyrozinem tvorbu pigmentu melaninu. Nově vytvofiený a nejprve ještě slabě zbarvený melanin se transportuje přes kanály a do povrchu kůže. Pro tento proces je dostatečné dávkování UV-B pod prahem zrudnutí kůže (sluneční úpal). Kromě nutnosti v procesu hnědnutí je záření UV-B odpovědné za tvorbu takzvaných světelných mozolů, ztluštění rohové pokožky, které kromě vlastního ztmavnutí kůže působí jako ochrana proti UV záření.

Přímá pigmentace (okamžité zhnědnutí) nastupuje bezprostředně po působení světla bez slunečního úpalu. Je vyvoláno zářením UV-A (až do 400 nm) a zůstává zachováno až 24 hodin. Přímá pigmentace vzniká oxidací a pozdějším ztmavnutím slabě zbarveného předstupně melaninu. Teprve souhrou záření UV-B a UV-Atvorba pigmentu a tmavnutí pigmentu se dociluje dlouhodobě přetrvávající krásné kosmetické zhnědnutí bez spálení kůže.


Souhrn funkcí záření UV-B a UV-A:
 

Záření UV-B (280-315 nm) je odpovědné za aktivaci melanocytů pro tvorbu melaninu (nepřímá pigmentace) a při předávkování za zrudnutí kůže (erytrém).
Záření UV-A (315-400 nm) je odpovědné za přímou pigmentaci (okamžité zhnědnutí).

Odborníci doporučují pravidelně střídat domácí a profesionální péči o ruce -domácí manikúra!

 

Krásné a pěstěné ruce jsou vizitkou své majitelky. Ať již si libujete v barevných nehtech či dáváte přednost přirozeného vzhledu, základem jsou vždy upravené ruce.

Co dělá ruce krásné? Nehty by měly být zdravé, silné a dobře ošetřené a pokožka dobře hydratovaná. Proto byste je měla  často ošetřovat výživným krémem, kdykoliv to je možné.Doporučuji fa  Triple Lanolin - Aloe vera, Lomasi nebo Essie. Pořiďte si alespoň dvě balení, jedno do koupelny a druhé  menší do kabelky.

                                                            

 

Pokud máte nehty křehké a lámavé pravidelně užívejte multivitamín s obsahem železa.  Na trhu jsou k dostání také zpevňující laky, vybírejte si však ty bez obsahu formaldehydu - vysušuje nehty.

Pěkné nehty nemusí být nutně dlouhé. Současné trendy naopak diktují kratší délky. Pozornost naopak věnujte jejich tvaru. Ten nejpřirozenější je mezi oválem a čtvercem - jemně zaoblené, kulaté či špičaté  tvary jsou pasé . Jemně zaoblené hrany oceníte  při každodenních povinnostech. Kůžičku kolem nehtu nikdy nestříhejte, tuto proceduru ponechte  profesionální manikérce. Mohla byste si způsobit drobná zranění, do kterých se snadno zanese infekce.

Odborníci doporučují pravidelně střídat domácí a profesionální péči o ruce. Naučte se o své nehty a ruce pečovat sama a zároveň si dopřejte alespoň jednou za 4 týdny chvilku relaxu ve studiu. Odměnou vám budou krásné ruce, zdravé a pěstěné nehty, které již nebudete muset schovávat před zraky svého okolí.

MANIKÚRA KROK ZA KROKEM
Správný postup v péči o své ruce si snadno osvojí i úplné začátečnice. Budete potřebovat bezacetonový odlakovač, pilník a leštičku, tyčinku z pomerančového dřeva za nehtovou kůžičku, tělový peeling, olej a pochopitelně krém na ruce.

Krok 1 – Odstraňte starý lak
Profesionálové doporučují používat výhradně odlakovač bez obsahu acetonu, který tolik nevysušuje. Pokud však nemůžete takový sehnat, sáhněte po odlakovači s aloe vera.

Krok 2 – Zapilujte nehty
Zde jednoznačně platí pravidlo, že kovové pilníky jsou jasným tabu. Pořiďte si , papírový nebo multifunkční s leštičkou v jednom. Nepilujte moc do stran, mohla byste si zkrátit nehty až moc, čímž byste si oslabila nehty a mohla způsobit jejich třepení.

Krok 3 – Dopřejte si lázeň
Na tři minuty ponořte své ruce do vlažné vody s kapkou tekutého mýdla a esenciální olej. Ten nejen kůži příjemně provoní, ale také vytvoří ochrannou vrstvu. Pokud nemáte doma lahvičku s vonným olejem, použijte obyčejný dětský olejíček či olivový z kuchyně.

Krok 4 – Ošetřete kůžičku
Po vysušení rukou ručníkem ještě neodkládejte olejíček, nyní přišla jeho další chvíle. Naneste vždy kapku na každý nehet a jeho kůžičku, kterou poté jemně zatlačte s pomocí tyčinky z pomerančového dřeva.
 

Krok 5 – Vyhlaďte pokožku
Nyní přichází na řadu odstranění odumřelých a suchých buněk, na které zvláště ruce velmi trpí. K tomu vám skvěle poslouží běžný tělový či pleťový peeling. Pokud vám však zrovna došel, udělejte si domácí verzi ze soli a trochy olivového oleje. Pokud si zajdete na manikúru, požádejte manikérku v tomto bodě o parafínovou masku, jakou si dopřávají profesionální modelky.

Krok 6 – Namasírujte se
Naneste na ruce krém  a nešetřete na množství. Pěkně celé ruce až po lokty masírujte tímto krémem.

Krok 7 – Péče o nehty
Po pečlivé ošetření pokožky se věnujte již jen nehtům. Leštičkou vyhlaďte jejich povrch, tímto krokem je zároveň důkladně promasírujete a prokrvíte je.

Pokud již nechcete nanášet lak, máte manikúru za sebou. Jinak pokračujte dalšími kroky.

Krok 8 – Pryč s mastnotou
Vezměte vatovou tyčinku namočenou do odlakovače a odstraňte z povrchu nehtů veškerou mastnotu. Nakrémované nehty se totiž nekamarádí s lakem na nehty. Druhým koncem vatové tyčinky vyčistěte také prostor od nehty. Pozor, aby tyčinka byla dostatečně obalená vatou, jinak by se její plastová část mohla rozleptat.

Krok 9 – Posilujte
Místo tradičního bezbarvého laku se naučte používat zpevňovač nehtů. Tato vrstva také ochrání nehty před pigmenty barevného laku. Zvláště tmavé laky dokáží na nehtech zanechat trvalé skvrny, proto tento krok nikdy nevynechávejte.

Krok 10 – Vybarvěte se
Po zaschnutí podkladové vrstvy aplikujte dvě vrstvy barevného laku. Každou z nich nechte řádně zaschnout. Případné nedokonalosti kolem nehtů odstraňte odlakovací tyčinkou.

Krok 11 – Jdeme to finále
Poslední tečku v dokonalé manikúře představuje vrstva vrchního laku. Ten můžete aplikovat i mezi jednotlivými manikúrami, abyste nehtům dodala zářivý lesk. Nechte poslední vrstvu dokonale zaschnout a můžete se těšit z perfektních rukou.
 



náštěvní kniha